Rebates & Special Offers
Pay as low as 0% for up to 48 months* or choose a $10,000 USD* rebate on Bobcat T66 compact track loaders.
|
General Info
|
|
|---|---|
| Condition: | Showroom |
| Manufacturer: | Bobcat |
| Model: | T66-2 |
| Machine Type: | Compact Track Loader |
| Coupler: | Bob-Tach |
|
Engine
|
|
|---|---|
| Horsepower: | 74.0 |
| Emissions: | Tier 4 |
|
Performance
|
|
|---|---|
| Rated Operating Capacity (ISO): | 2,450 lb |
| Operating Weight: | 8927 lb |
| Height to Bucket Hinge Pin: | 120 IN. |
|
Hydraulics
|
|
|---|---|
| Aux. Standard Flow: | 17.6 GPM |
| Aux. High Flow: | 26.9 GPM |
|
Dimensions
|
|
|---|---|
| Width: | 67 IN. |
| Fuel Tank: | 28.3 GAL. |
Description
Bobcat T66-2 Compact Track Loader
Rebates & Special Offers
Pay as low as 0% for up to 48 months* or choose a $10,000 USD* rebate on Bobcat T66 compact track loaders.
|
General Info
|
|
|---|---|
| Condition: | Showroom |
| Manufacturer: | Bobcat |
| Model: | T66-2 |
| Machine Type: | Compact Track Loader |
| Coupler: | Bob-Tach |
|
Engine
|
|
|---|---|
| Horsepower: | 74.0 |
| Emissions: | Tier 4 |
|
Performance
|
|
|---|---|
| Rated Operating Capacity (ISO): | 2,450 lb |
| Operating Weight: | 8927 lb |
| Height to Bucket Hinge Pin: | 120 IN. |
|
Hydraulics
|
|
|---|---|
| Aux. Standard Flow: | 17.6 GPM |
| Aux. High Flow: | 26.9 GPM |
|
Dimensions
|
|
|---|---|
| Width: | 67 IN. |
| Fuel Tank: | 28.3 GAL. |








