Rebates & Special Offers
Pay as low as 0% for up to 48 months* or choose a $6,500 USD* rebate on Bobcat T64 compact track loaders.
Download Spec Sheet
Get detailed specifications, dimensions, and performance data for this T64-2 | Bobcat.
|
General Info
|
|
|---|---|
| Condition: | Showroom |
| Manufacturer: | Bobcat |
| Model: | T64-2 |
| Machine Type: | Compact Track Loader |
| Coupler: | Bob-Tach |
|
Engine
|
|
|---|---|
| Horsepower: | 68.0 |
|
Performance
|
|
|---|---|
| Rated Operating Capacity (ISO): | 2,300 lb |
| Operating Weight: | 8727 lb |
| Height to Bucket Hinge Pin: | 120 IN. |
|
Hydraulics
|
|
|---|---|
| Aux. Standard Flow: | 17.6 GPM |
| Aux. High Flow: | 26.9 GPM |
|
Dimensions
|
|
|---|---|
| Width: | 67 IN. |
| Fuel Tank: | 28.3 GAL. |
Description
Bobcat T64 Compact Track Loader
Even when spaces get tight, the Bobcat® Pro T64-2 compact track loader keeps the work rolling. It combines class-leading lift capacity, enhanced controllability, and upgraded technology in a compact machine built for landscape design, small construction and light utility work. It delivers precision, power and comfort in one compact package.
Rebates & Special Offers
Pay as low as 0% for up to 48 months* or choose a $6,500 USD* rebate on Bobcat T64 compact track loaders.
Download Spec Sheet
Get detailed specifications, dimensions, and performance data for this T64-2 | Bobcat.
|
General Info
|
|
|---|---|
| Condition: | Showroom |
| Manufacturer: | Bobcat |
| Model: | T64-2 |
| Machine Type: | Compact Track Loader |
| Coupler: | Bob-Tach |
|
Engine
|
|
|---|---|
| Horsepower: | 68.0 |
|
Performance
|
|
|---|---|
| Rated Operating Capacity (ISO): | 2,300 lb |
| Operating Weight: | 8727 lb |
| Height to Bucket Hinge Pin: | 120 IN. |
|
Hydraulics
|
|
|---|---|
| Aux. Standard Flow: | 17.6 GPM |
| Aux. High Flow: | 26.9 GPM |
|
Dimensions
|
|
|---|---|
| Width: | 67 IN. |
| Fuel Tank: | 28.3 GAL. |



